خانه » اخبار سینمای ایران » پیمان معادی جایزه دستاورد هنری جشنواره فیلم استکهلم را دریافت خواهد کرد

پیمان معادی جایزه دستاورد هنری جشنواره فیلم استکهلم را دریافت خواهد کرد

پیمان معادی جایزه دستاورد هنری جشنواره فیلم استکهلم را دریافت خواهد کرد.

بنابر جدیدترین اخبار سینمای ایران، پیمان معادی جایزه دستاورد جشنواره استکهلم را دریافت خواهد کرد. به نقل از فیلم نیوز، این خبر را یکی از خبرگزاری‌های کشور سوئد منتشر کرده است. پیمان معادی در خبر مذکور بازیگری خطاب شده که از تعصبات عبور کرده است. انگیزه‌های اهدای این جایزه به پیمان معادی نیز «جذابیت عمومی و نقش‌آفرینی‌هایی در حد و کلاس جهانی» ذکر شده‌اند. مراسم فرش قرمز فیلم اخیر پیمان معادی، یعنی «متری شیش و نیم» نیز در همین جشنواره برگزار خواهد شد. متن منتشر شده درباره دلایل اهدای اسب برنزیِ دستاورد هنری به پیمان معادی از قرار زیر است:

انگیزه‌های زیادی برای ارائه جایزه امسال دستاورد استکهلم به پیمان معادی است؛ بازیگری ایرانی با جذابیت عمومی و نقش‌آفرینی‌هایی در حد و کلاس جهانی که به سینمای تراز اول غنا بخشیده‌اند. او با برداشت‌های نیرومند و بابصیرتش از نقش‌ها، دریچه‌اى را برای مخاطب می‌گشاید تا از پرده‌ی بزرگ سینما فراتر برود و تعصبات و مرزها را درنوردد. این نخستین بار است که جایزه‌ی مهم اسب برنزی به بازیگری خارج از اروپا و ایالات متحده‌ی آمریکا اهدا می‌شود. امروز پیمان معادی یکی از بزرگ‌ترین و پرطرفدارترین ستارگان سینمای ایران است.

پیمان معادی - اخبار سینما و تلویزیون

از جمله افرادی که جایزه اسب برنزی جشنواره استکهلم را دریافت کرده‌اند، می‌توان به دیوید لینچ، اولیور استون، سوزان ساراندون، لورن باکال، کلر دنیس، مایک لی و فرانسیس فورد کاپولا اشاره کرد. پیمان معادی بازی در سینما را با فیلم سینمایی «درباره الی» آغاز کرد. وی سابقه بازی را در فیلم‌های مختلفی مانند «جدایی نادر از سیمین»، «آخرین شوالیه»، «کمپ ایکس ری»، «ابد و یک روز» و «متری شیش و نیم» دارد. پیمان معادی دو فیلم «برف روی کاج‌ها» و «بمب؛ یک عاشقانه» را کارگردانی کرده است. وی یکی از بازیگران فیلم سینمایی «درخت گردو» به کارگردانی محمدحسین مهدویان محسوب می‌شود.

منبع : فیلم نیوز

  • بدون دیدگاه
  • شنبه - 27 مهر 1398
  • اخبار سینمای ایران
  • 507 بازدید

خبر های زیر را حتما مشاهده کنید

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments